ŽANDIKAULIO SĄNARIO SUTRIKIMAI
Žandikaulio sąnarys: dažniausi klausimai
www.zandikaulis.lt | 2009-07-26 | komentarai (96)

Kai mano draugė valgydama kramto, girdim traškesius. Turbūt negalima į tai numoti ranka, reikia gydyti?

Traškantys garsai kramtant - tai vienas žandikaulio sąnario sutrikimų. Reikėtų kreiptis į gydytoją. Traškesiai gydomi specialiomis sukandiminėmis plokštelėmis, prieš tai atlikus išsamią žandikaulio sąnario diagnostiką. Gydymo metu negalima kramtyti kramtomosios gumos, kadangi ji papildomai apkrauna žandikaulio sąnarius.

 

Po paskutinio apsilankymo pas savo dantų gydytoją nebegaliu pilnai išsižioti ir skauda žandikaulio sąnarius. Ar tai praeis?

Tokių simptomų priežastis dažniausiai būna dvejopa:

 

Judindama apatinį žandikaulį, jaučiu skausmą žandikaulio sąnario srityje. Ką tai reiškia?

Dažniausiai tokio pobūdžio skausmas atsiranda dėl pakitusios apatinio žandikaulio sąnarinės galvutės padėties ir įtemptų kramtymo raumenų. Sąnarinė galvutė savo padėtį gali pakeisti dėl kelių priežasčių: jei dantų padėtis netaisyklinga, jei naktimis griežiama dantimis arba miegant dantys smarkiai sukandami, jei netekome dantų ar taisyklingų dantų kontaktų.

 

Man traška braška žandikauliai - kai valgau kietesnį maistą, kartais ir žiovaujant. Pora kartų žandikaulis jau buvo užstrigęs. Bijau, kad gali kas blogesnio atsitikti ir teks operuoti. Ką daryti?

Žandikaulių sąnario traškesiai dažniausiai atsiranda dėl išsprūdusių iš savo vietos sąnarinių diskų. Galimos priežastys: netaisyklingas sąkandis, dantų praradimas, apatinio žandikaulio padėties pokyčiai ir kt.

Žandikaulio sąnarius operuoja tik tais atvejais, kai konservatyvus gydymo būdas (sukandiminėmis plokštelėmis) nebuvo sėkmingas mažiausiai 6 mėnesius.  Tačiau dažniausiai neprireikia operacijos, nes atlikus išamią smilkininio žandikaulio sąnario diagnostiką ir pašalinus ligos priežastį, konservatyviu būdu (be chirurginio įsikišimo) išgydoma 99% visų pacientų.

  

Man kelia nerimą žandikaulių traškesiai ir ūžimas ausyse. Ilgą laiką nieko neskaudėdavo, tik traškėdavo ir uždavo ausyse. Ausų gydytojas nieko nenustatė, mano dantų daktaras nieko blogo nematė. Bet kai neseniai žandikaulis buvo skausmingai užstrigęs (gerai, kad atsistatė savaime), rimtai išsigandau. Kur dar galėčiau kreiptis? Gal į chirurgus ar dar kur nors?

Pirmiausia aš pasisakyčiau už žandikaulio sąnario gydymą be chirurginių operacijų. Tokio pobūdžio nusiskundimai kaip Jūsų yra vadinami Costeno sindromu. 

Žandikaulio sąnarių traškesiai drauge su ūžimu ausyse dažniausiai atsiranda dėl sąnarinės galvutės padėties pokyčių - tą pirmasis pasaulyje 1930 m. nustatė ausų, nosies ir gerklės gydytojas James Costenas, kurio vardu ir pavadintas sindromas. Nuo anų laikų tokio pobūdžio žandikaulio sąnario sutrikimus gydo odontologai, kurie siaurai specializuojasi būtent smilkinio apatinio žandikaulio sąnario srityje.

Jūsų atveju būtinai reikia kreiptis į žandikaulio sąnario specialistą, nes jei diskas visiškai išsprūs, ilgainiui gali vystytis sąnario artrozė (dyla sąnariai, kartais nebeapsieinama be chirurgo).

  

Man labai traška žandikaulis, kartais taip garsiai, jog sėdintys šalia atsisuka galvodami, jog ką susilaužiau. Mano gydytojas odontologas man pagamino ploštelę ant dantų - nakčiai, nuo dantų griežimo. Tačiau žandikauliai kaip traškėjo taip ir traška. Ką daryti? Ar tai pavojinga?

Gali būti, jog jums buvo pagaminta paprasta sukandiminė plokštelė, tačiau prieš tai neatlikta speciali žandikaulio sąnario diagnostika. Tik diagnostikos būdu yra įmanoma nustatyti tikslią žandikaulio padėtį, kurioje jis nebetraška. Tikėtina, kad Jums bus reikalinga nauja sukandiminė plokštelė, ir žandikaulio sąnario traškesius pavyks išgydyti konservatyviu būdu, nesikreipiant į chirurgus.

 

 

Į klausimus atsakė:

 žandikaulio sąnario funkcinių sutrikimų specialistė,

šios srities disertaciją apsigynusi Vokietijoje,

Doc. dr. Giedrė Kobs

 

Helmut J. Salzer / Pixelio nuotrauka

Patiko (14)

Rodyk draugams

komentarai (96) | “Žandikaulio sąnarys: dažniausi klausimai”

 1.   anonimas rašo:

  man labai skauda kairiaja zandikaulio puse. issizioti negaliu, nes beprotiskai skauda, taip pat sunku pasukti. kai valgau maista ji kramtyti irgi skunku. ar tai atstatoma?

 2.   Doc. dr. Giedrė Kobs rašo:

  Gerb. Anonime,
  taip, labai tikėtina, kad tai atstatoma konservatyviais gydymo būdais (be operacijos).
  Pirmiausia būtina, kad Jus apžiūrėtų ir pakonsultuotų Jus gydantis gydytojas odontologas. Jei Jūsų gydytojui kils neiškumų dėl žandikaulio sąnario būklės, jis turėtų išrašyti siuntimą tretinio lygio specialistui į vieną iš universitetinių Vilniaus arba Kauno klinikų.
  Jūsų atveju iki odontologo apžiūros rekomenduojame sąnarį kuo mažiau apkrauti (valgyti tik minkštą maistą, nekramtyti kramtomosios gumos, stipriai neišsižioti).

 3.   kristina rašo:

  Laba diena, neradau kur uzduoti klausimo tai rasau cia. mano sukandimas netaisyklingas, breketais tik istiesino dantulankus, taciau nuemus breketus padarytoje panoramineje dantu nuotrukoje pasimate kad yra nudyles sanarys, zandikaulis daznai skauda.Ortodonte pasake kad ateityje gali kilti daug problemu ir gali tekti daryti operacija. Noreciau suzinoti kokia tokiu metu daroma operacija, pas ka kreiptis ? o gal padetu ortognantine operacij ?
  Aciu uz atsakyma

 4.   Atsakymas Kristinai rašo:

  Gerb. Kristina,
  Jūsų situacijai būtina individuali apžiūra.
  Viena iš galimybių: rekomenduotume apsilankyti konsultacijoje pas dr. Giedrę Kobs -
  “Vilniaus Universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje”
  Žalgirio g. 117, Vilnius,
  tel. (5) 2727334,
  (5) 2727345

 5.   ilona rašo:

  Jau mėnesį kai išsižioju žandikaulis sutraška, lyg būtų užsifiksavęs. kas tai galėtų būti?

 6.   Atsakymas Ilonai rašo:

  Gerb Ilona,
  tai gali būti sąnarinio disko išsprūdimas. Patartume pasikonsultuoti su žandikaulio sąnario specialistu.
  Jeigu jaučiate skausmą ir diskomfortą, nereikėtų laukti - kad situacija nepablogėtų.

 7.   Lina rašo:

  Laba diena,

  Norėjau pasiteirauti, ar yra galimybė kompensuoti gydymo išlaidas? Ar Sodra bent dalinai kompensuoja kokius nors tyrimus? Kiek teko susidurti (praktiškai esu žandikaulio disfunkcijos veteranė) visos žandikaulio nuotraukos beprotiškai daug kainuoja, jau nekalbant apie gydymą.

 8.   Vilte rašo:

  Laba diena,
  noreciau suzinoti, jei yra zandikaulio sanario disfunkcija, skundas tik tas, kad jauciamas nemalonus tempimas (siek tiek skausmingas) ties sanariu kramtant, ziovaujant , kokios pasekmes butu nesigydant.
  Aciu uz atsakyma.

 9.   Lina rašo:

  Vilte,

  Pasekmės gali būti labai liūdnos. Pastovūs skausmai, negalėjimas apskritai išsižioti, ligoninė gali tapti antrais namais. Nenoriu gąsdinti, bet patariu kuo greičiau kreiptis pas savo stomatologą, o jei reikės prašyti siuntimo tyrimams. Kuo ankščiau pasitikrinsi ar pradėsi gydytis, tuo didesnė tikimybė, jog gydymas bus paprastas.

 10.   Atsakymas Lnai (dėl Sodros) rašo:

  Gerb. LIna,
  atsakant į Jūsų klausimą dėl Sodros:
  tam tikrų žandikaulio sutrikimų gydymo kompensacijos yra įmanomos, gydantis universitetinėse ligoninėse. Apsidraudusiems privačiu draudimu, priklausomai nuo draudimo įmonės, taip pat gali būti dalinai ar pilnai kompensuojamos gydymo išlaidos ir privačiuose kabinetuose.
  Su universitetinės ligoninės gydytojo siuntimu atliekamos rentgeno ar magnetinio rezonanso nuotraukos taip pat kainuoja pigiau.
  Žinoma, tiksliau jums atsakys atitinkama institucija.

 11.   Atsakymas Viltei rašo:

  Gerb. Vilte,
  būtina pasikonsultuoti būtent su žandikaulio sąnario specialistu. Toks sutrikimas, greičiausia, nepraeis savaime. Įmanoma, kad ir pablogės. Įsisenėjusi sąnario liga, kaip ir bet kuri kita, sunkiau ir ilgiau gydoma. Galbūt Jums pakaks paprastų pratimų namuose arba ergoterapeuto masažų. Bet nedelskite, pasirodykite specialistui.

 12.   londone rašo:

  Sveiki,
  Siryt atsibudau su nezmonisku skausmu kaireje zandikaulio puseje prie ausies. negaliu normaliai issizioti ar kramtyti, matosi vos ne guzas, pakilus labai temperatura. Daktara pamatysiu tik uz poros dienu, todel labai neramu ir galbut Jus patartumete kaip iki tol gydytis, ar verta gerti antibiotikus?
  Dekui uz atsakyma.

 13.   www.zandikaulis.lt rašo:

  Atsakymas į klausimą, kurį pateikė “LONDONE”

  Antibiotikų gerti pe gydytojo nurodymų nepatartina. Geriausia - pasirodyti būtent žandikaluio sąnario specialistui.
  PASTABA: į šį klausimą jau seniai paklausėjui atsakėme tiesiogiai ir asmeniškai, o šiuose komentaruose atsakymą pakartojome todėl, kad jis gali būti aktualus ir kitiems.

 14.   Deividas rašo:

  Sveiki, pastaruojiu metu kai isiziojiu daugiau, pradeda skaudeti smilkini, kas galetu buti ar tai nepavojinga?

 15.   Atsakymas Deividui rašo:

  Gerb. Deividai,
  tai gali būti susiję su žandikaulio sąnariu,
  bet geriausia būtų, kad Jus individualiai apžiūrėtų žandikaulio sąnario specialistas.

  Viena iš galimybių: rekomenduotume apsilankyti konsultacijoje pas dr. Giedrę Kobs -
  “Vilniaus Universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje”
  Žalgirio g. 117, Vilnius,
  tel. (5) 2727334,
  (5) 2727345

  arba antroji galimybė - kreiptis į privačią specializuotą kliniką:

  Specializuota dr. Giedrės Kobs žandikaulio sąnarių gydymo klinika
  Kalvarijų g. 121-2, LT-08221, Vilnius
  Tel./faks. 8 5 261 1227
  Mob.tel. 8 656 95566

 16.   Julija rašo:

  Laba diena, man jau savaitę garsiai traška žandikaulis kramtant, prieš tai jis buvo kiek sustingęs, net buvau pajutusi, kad sunkoka plačiai prasižioti. Skausmo nejaučiu, judinti žandikaulį dabar nėra sunku. Ar reikėtų pasirodyti pas gydytoją?

 17.   Agne rašo:

  Laba diena, Man pradejo trasketi zandikaulis kai isrove galini danti. Norejau paklausti, kokia mazdaug kaina sio gydimo su spec.plokstele? Ar ja nesioti reikia istisai ar tik nakciai? Ir kiek suprantu del sios problemos riekia kreipti i odontologa.
  Aciu

 18.   Romualdas rašo:

  Gera diena, sergu reumatoidiniu poliartritu nuo gimimo,zandikaulio sanariu sustingima jausdavau nuolat pastaruoju metu isizioju labai mazai, ypac rytais apie 1,5cm, desinys sanarys traska, o kairys neleidzia daugiau isizioti, buvau pas zandikauliu chirurga, kauno klinikose - sprendimas operacija. Ar yra daugiau alternatyvu,mankstos, netradicine madicina ar pan.?

 19.   Lilija rašo:

  Laba diena,
  jau mėnuo kaip skauda dantenas/dantis. Skausmas maudžiantis ir migruojantis. Kartais maudžia dantenas viršuj vienoj pusėj,kartais kitoj,kartais skaudą dantį. Buvau pas odontologą, nieko blogo nemato. Atlikau dantų higieną (ją atlieku du kart į metus), bet maudimas nepraėjo. Pas mane paradontozė, prieš trejus metus uždėti dantų tiltai. Ar gali po trijų metų kažkas negero prasidėti po užmautais dantimis?Trejus metus jokių problemų neturėjau,dantis prižiūriu gerai. Šeimos gydytoja teigia,kad skauda dėl to, kad numečiau svorį (40 kg. per metus) ir žandikaulis susitraukė. Ar taip gali būti? Ačiū

 20.   Aiste rašo:

  Sveiki,
  Man jau gan senai traska zandikaulis. Dantu gydytoja sake,kad mano blogas sakandis. Zandikaulis kelis sykius buvo susirakines. Neseniai pradejo uzti ausyse, ar tai gali buti susija ir ka reiktu daryti? Aciu.

 21.   Ligita rašo:

  Matau ne viena as turiu sia problema,kreipiausi i kauno universitetines klinikas del traskancio zandikaulio,ir ka nei nuotraukos nepadare tiesiog pasiule isideti danti iltini atseit nuo jo ir gavosi traskesis,patarkit kur kreiptis nes nezinau ka daryti,stipriau besiziojant kiekviena kart rakinasi vienoje puseja zandikaulis ir isiziojus sutraska gaunasi lauzimas per prievarta…bijau kad susirakins…rasykit man i adresa-Ligitux69@gmail.com labai aciu

 22.   Asta rašo:

  Laba diena,
  šone viršutinėje pusėje neturiu dviejų dantų. Jie nebuvo išdygę. Todėl maistą kramtau tik su viena puse. Odontologai minėjo kad ateityje galiu turėti problemų dėl žandikaulio sąnario. Noriu paklausti, kokių rūpesčių man gali kilti? Šiuo metu jokių nusiskundimų neturiu, žandikaulis nei traška, nei skauda. Man 24 metai.

 23.   Justė rašo:

  Sveiki gydytoja,

  Norejau pasiteirauti Jusu nuomones apie ciulptukus kudikiams? Kaip manot jie itakoja blogo sakandzio formavimasi?

 24.   rasa rašo:

  ka tik grizau is zandikauliu gydytojos,kuri man pasake,kad nera jokiu gydymo budu zandikauliu traskejimui!!!!

 25.   Bull rašo:

  Man taip pat traska zandikauliai jau kuris laikas ir nepraeina

 26.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS gerb. Rasai

  Panašu, kad ne su tuo specialistu konsaltuvotės. Gydymo būdų yra.

 27.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS gerb. BULL
  Vertėtų kreitis konsultacijos į žandikaulio sąnarių specialistą (gal Jums ir nieko rimto, bet verčiau nelaukti)

 28.   Marius rašo:

  laba diena, man jau zandikaulis traska gal 5 metus, seip uzsirakinimo stipraus kaip ir nera, kaip sukioju zandikauli tai uzstringa nesmarkiai, uzdelsiau zinau, turejau kreiptis i gydytojus jau pries 5 metus :D net paciam juokas ima, kaip manot ar visdar imanoma isvengti chirurgines pagalbos?

 29.   Linas rašo:

  Laba diena. Noriu Jusu paklausti ar man butina operuoti protinius dantis. Apatiniai net neprasikale per dantenas, nes kaip as suprantu jiems trugdo kaulas. Jei as ju neisioperuociau kas manes laukia? P. S jokio nemalonumo ar skausmo nejauciu.
  Pridedu rentgeno nuotraukas
  http://s7.postimage.org/47vm0qv1n/Dantys.jpg
  http://postimage.org/image/mng2y595z/full/
  Labai lauksiu Jusu atsakymo.

 30.   www.zandikaulis.lt rašo:

  Atsakymas GERB. LINUI

  Linai, Jūsų situacijoje, jei protiniai dantys nesukelia jokių nusiskundimų, nėra jokio skuboto būtinumo juos šalinti. Reikia tik stebėti, ar nesigrūda (nekreivėja) apatinio žandikaulio priekiniai dantys. Kadangi, labai mažai tikėtina, jog jie išdygs savaime, galima planine tvarka juos ateityje šalinti. Tokiu atveju reikalingas visų keturių protinių dantų šalinimas, kadangi viršutiniai lieka be antagonistų, jie elonguos, o tai gali sukelti ateityje problemų smilkininiam žandikaulio sąnariui.

  Pagarbiai, doc. dr. Giedrė Kobs

 31.   Inga rašo:

  Sveiki, man traska zandikaulis kramtant, labai garsai, taciau man neskauda. bet jau antra kart po nakties pabudus ausyje jauciu traskesi, tarsi butu ko pritekeja, ir uzsikisus siek tiek nosis, issipuciu, o ten kraujas. pirmaji karta, tai labai skaudeja kaireje galvos puse ir buvo daugiau kraujio. siandien neskaudejo, taciau kramtant girdziu kazka ausyje traskat. kaip butu ko pritekeja, ir tai jau mane gazdina. nelabai turiu laisvo laiko eit pas gydytojus, bet jai tai pagal jus rimta, pasistenksiu atrasti. laukiu atsakymo. Aciu

 32.   www.zandikaulis.lt rašo:

  Atsakymas gerb. INGAI

  Jūsų aprašyti simptomai nurodo lokalų žandikaulio sąnario uždegiminį procesą. Jei traškesys buvo ir anksčiau, tai turėtų praeiti savaime. Jei atsirado kartu su aprašytais simptomais, butina pasirodyti gydytojui.

  Pagarbiai
  Doc. Dr. Giedre Kobs

 33.   Inga rašo:

  Laba diena,
  turiu problemą jau gal apie pora metų, įtarė trišakio nervo uždegimą, užeina taip, kad išsižiojant skauda dešinę veido pusę ir toje pačioje pusėje atsikiša-iššoka sąnarys, dabar skauda sukandant ir sukiojant žandikaulį į šonus, išsižiojant, kramtant, skausmas eina į ausį. Taip pat skauda ir kiti sąnariai visame kūne, skausmas nepastovus ir mėtosi. Šiuo metu vartoju ibuprofeną. Kas tai galėtų būti? Ačiū

 34.   www.zandikaulis.lt rašo:

  Atsakymas gerb. INGAI

  Turint tokią simptomatiką, patartina kuo greičiau kreiptis į specialistą. Rekomenduojame Vilniaus universitetinę Žalgirio kliniką.

 35.   Patricija. rašo:

  Laba diena,
  Kai plačiai išsižioju,nestipriai,bet skauda apatinį žandikaulį,netoli lūpų.Labai išsigandau,kadangi vakar būdama svečiuose išgirdau,kad kai skaudėjo žandikaulį ištigo moterį infarktas ir ji mirė.Ką tai reiškia.Ar tai blogai?

 36.   Laura rašo:

  Laba diena,

  Prieš tris savaites buvo atlikta apatinių protinių dantų šalinimo operacija, kadangi jie buvo “gulintys”. Tačiau prieš kelias dienas stipriai pradėjo traškėti apatinis žandikaulis, rytais jį net skauda. Iki tol jokių neigiamų pojūčių nebūdavo. Ar tai operacijos pasėkmės? Ar reik skubėti pas gydytojus, kol dar nėra visiškai pasišalinę siūlai ir pasibaigęs gijimo procesas?

 37.   Rokas rašo:

  Laba Diena,

  Man jau senokai pradėjo traškėti kairysis žandikaulio sąnarys, galvojau kad praeis, nes nestipriai traškėjo, tačiau pastaruoju metu traškėjimas sustiprėjo, atsirado nežymus skausmas. Ką turėčiau daryti kad nebetraškėtų ir nebeskaudėtų?

 38.   Edgaras rašo:

  Turiu problema su zandikauliu.. Kaip daktarai sake dyla zandikaulio sanarys , buvau gaves siuntima i zalgrio klinika ten padare rentgeno nuotrauka sake padarys naktine kapa taip ir nepadare.. gal galite padeti kaip isprest sia problema nes su ja jau antri metai ( siuo metu yra uzsikirtes net negaliu pakankamai isizioti kad galeciau normaliai valgyti)

 39.   www.zandikaulis.lt rašo:

  Atsakymas gerb. ROKUI
  Sąnario traškesiai ir skausmai dažniausiai savaime nepraeina. Patartume būtinai pasikonsultuoti su žandikaulio sąnario specialistu.

 40.   Natalija rašo:

  Laba diena,

  Prieš savaitę man apipjovė protinio danties dantenas, kad ten nesikauptų maisto likučiai. Kadangi labai skaudėjo stengiausi kuo mažiau judinti žandikaulį. Po kelių dienų minimalaus judinimo jis praktiškai visiškai sustingo. Tada per skausmus pradėjau jį masažuoti ir judinti. Dabar jau geriau, bet pilnai išsižioti vis dar negaliu, nes labai skauda. Ar man toliau tęsti žandikaulio mankštinimą pačiai? ar toliau sistemingai žiotis kiek įmanoma daugiau?
  Ačiū už atsakymą.

 41.   Vilma rašo:

  Laba diena. Kai valgau kietesnį maistą, tai mano abu žandikauliai taip traška, kad girdi visi aplinkiniai. Nors garsas būna ir valgant minkštą maistą, ypatingai kramtant gumą. Kai plačiai nusižiovauju, kartais net išsigąstu ar dar sugebėsiu susičiaupti. Nevalgant, kai pajudinu žandikaulius į šonus, tai jie traška su kiekvienu judesiu. Jokio skausmo nejaučiu, jokio ūžimo ar kitų pašalinių veiksmų, tik traškėjimas. Gal man pradžioj kreiptis į odontologą? Kur reikėtų kreiptis pas atitinkamą specialistą? Ačiū Jums už atsakymus.

 42.   Lina rašo:

  Laba diena. Jau metus laiko kankinuosi su zandikaulio skausmu. Man 22m protiniai dantys nedyge, guli. Kreipiausi i Zalgirio klinila, i Kauno kloinikas, visu gyd. gydymo paskyrimas skiriasi. Vieni rekomenduoja kapas, bei protiniu dantu operacija, kiti- zandikaulio sanario operacija.
  Uzsirasiau pastarajai. Sakykit, kokia tikimybe, jog man ji pades ir koks pooperacinis periodas?

 43.   Brigita rašo:

  Laba diena
  Buvau kelioneje siltuose krastuose. Ir ten surakino zandikauli (traumos neturejau, bet geriau saltus gerimus, valgiau ledus, o autobuse - kondicionieriai). Negaliu placiau issizioti, sunku valgyti, o ir kalbant diskomfortas… Jau tai tesiasi menesi laiko. Ka daryti? Buvau pas vietine zandikauliu chirurge. Ji siuncia i Kauna ar Vilniu. O ten pareiske, kad nera talonu, tik rugsejo 20 d. Tai dar laukti visa menesi?
  Dekoju uz atsakyma

 44.   Ieva rašo:

  Laba diena,

  Labai prašau jūsų pagalbos!!
  Prieš 3 mėn. man padarė anginos operaciją su pilna narkoze ir po to dešinėje pusėje pradėjau jausti traškesį sąnario dalyje, atrodo lyg kas išsprūstų. Galvojau, kad tai praeis, tačiau kai galiausiai tai išvedė iš kantrybės nuėjau konsultuotis pas gydytoją. Jis man nustatė, kad yra žandikaulio sąnario disko išnirimas. Sakė, kad su tuo gyventi galima ir vienintelis būdas jį atstatyti yra operacija, tačiau man tai labai nepatinka ir jaučiu, jog toje pusėje dantys yra žemiau nei kitoje pusėje ir operacijos nesinori. Ar yra kitokių būdų tai atitaisyti į buvusias vietas?
  Labai prašau padėkite man sužinoti visą tiesą.

 45.   Kristina rašo:

  Laba diena,
  Mano zandikaulis labai traska, issinarina, jei noriu issizioti turiu ji butinai isnarinti ir tada tik galiu issizioti,kitaip jis uzstringa, kai sukandu dantis gaunasi taip kad priekiniai susikanda, o galiniuose gaunasi tarpas, arba kaire puse susikanda, o desine nesusikanda, pries dvejus metus kreipiausi i odontologus, jie man pagamino kapa, ja dedu kiekviena nakti, bet man ji nieko nepadeda, toks jausmas kad dar net blogiau nuo jos, nes ryte visai neina issizioti, o ir dantu sukandimas visai issikraipes, vieni susikanda kiti ne. Prasau patarkit ka man daryti, nes taip gyventi nebegaliu
  aciu

 46.   vilma rašo:

  kaip gydyti zandikaulio sanario visiska uzstrigima,jeigu ramybes busenoje skausmo nera.

 47.   Ina rašo:

  Laba diena,
  Buvo sutrenkta zandikaulio desinioji puse 2014.01.20. Po sutrenkimo zandas istino, skaudejo, bet issizioti galejau normaliai. Po 10 dienu zandas sutino dar labiau ir galiu burna praverti apie 1cm. Buvau pas gydytoja, buvo atlikta kompiuterine tomograma, jokiu luziu nepastebeta. Buvau nukreipta pas LOR gydytoja, kuris apziurejes pasake, kad cia susidare raumenu uzdegimas. Israse antibiotiku ir pasake, kad viskas turi susitvarkyti savaime. Apziurai turiu pasirodyti kovo 20d. Dabar tinimas visiskai praejo, bet burna praverti galiu tik apie 1 cm. Bandant ziotis, jausmas toks kad kazkas trukdo. Gal yra uzstriges zandikaulis? Ar praeina savaime? Per kiek laiko atsistato?
  Dekoju uz atsakymus

 48.   violeta rašo:

  Laba diena, man 35 m., jau daugiau nei 14 metų kamuoja dešinės pusės veido skausmai, traukia veidą lyg mėšlungis, diega iš apatinio žandikaulio į viršutinį, skausmai nepakenčiami, kai užeina nemiegu naktimis, nebegaliu valgyti, kalbėti. Pradėjau gydyti dantis, maniau, kad tai dantų skausmas, po to lankiausi pas neurologus, veido-žandikaulių chirurgus ir pan….diagnozių daug ir skirtingų. kas keisčiausia skausmai užeina 3-4 kartus per metus, numalšinu skausmą po 2-3 mėn. kartais ir pusę metų jų nebūna. Paskutinė diagnozė po magnetinio rezonanso dyla žandikaulio sąnarys. Ar galėtų būti tokia diagnozė jei skausmų nebūna po keletą mėnesių. kur Lietuvoje atliekama žandikaulio sąnario keitimo operacija?ar ji labai sunki?ar finansuojama iš ligonių kasų?
  ačiū

 49.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS Violetai:
  Tiksliai atsakyti į Jūsų klausimą įmanoma tik po išsamaus klinikinio ištyrimo. Tokio pobūdžio smilkininio apatinio žandikaulio sąnario problemas dažniausiai įmanoma išgydyti konservatyviais būdais (kapomis, masažais, sąkandžio korekcija), o sąnario keitimo operacijos atliekamos tik kraštutiniu atveju, jei konservatyvus gydymas po pusės metų neduoda rezultato.

 50.   Tania rašo:

  Sveiki. Jau daug metų pas mane traška žandikaulio kairioji pusė. Bet tik tada, kai tenka daugiau išsižioti, t.y žiovaujant, bandant suvalgyti didesnį gabalėlį. Kartais net užsikerta bežiovaujant ir nesigauna pilnai išsižioti. Ir kai pilnai išsižioju jis sutraška net 2 kartus. Ką daryti? Kur reikėtų kreiptis?

 51.   Dovilė rašo:

  Sveiki. Prieš 4 dienas atsikėliau negalėdama pilnai įsižioti. Žiojantis skauda dešinę žandikaulio pusę. Praėjus jau 4 dienoms, vis dar negaliu įsižioti. (Buvo trumpam atleidę, ir galėjau įsižioti kelis kartus, bet po to vėl tas pats). Reikėtų susirūpinti ir eiti pas odontologą ar tiesiog laukti, kol pagerės?

 52.   Irena rašo:

  Sveiki,jau pora men. Tarska zandikaulis,judinant i sonus,kandant kietesni maista. Skausmo nera.
  Neuzilgo eisiu konsultacijai pas ortodonto,del breketu,jei yrs problema ar mane perspes ar iki tol kreiptis pas zandikaulio daktara?

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 53.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS IRENAI

  Gerb. Irena, pasirodykite pas žandikaulio sąnario specialistą.

 54.   edita rašo:

  Laba diena, jau 18 dienų po paausio seilių liaukos operacijos(auglys 2×1,5 cm buvo ties facialis šakomis). Veidas dar užtirpęs, viršutinės lūpos mimikos nervas dar gerai nefukcionuoja. Bet labiausia nerimauju, kad galiu tik nedaug pražioti burną, tik 2 cm. Ar reikia kokių mankštų, reabilitacijos? Ar savaime viskas susitvarkys?

 55.   Dovile rašo:

  Sveiki,man po apsilankymu pas dantista pradejo judinant issiziojant,valgant,kramtant atsirado garsas lyg zandikaulis trasketu zandikaulio vietoje kas tai galetu buti ?ir kur kreiptis?

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 56.   Ieva rašo:

  Labadiena, man buvo isnires kairiojoj pusej apatinis zandikaulis ir man jį istatė burnos chirurgė pries 3 dienas, menesi man yra vaistai israsyti ir ten negalima kieto maisto ir t.t. Bet esmė, kad man sunku valgyti ir minkšta maista, bijau dbr ziovauti, nes dėl to ir išniro :( man 16 mt. As noriu paklausti ar po isnirimo ir įstatymo, tokie pojuciai kaip nutirpimas amcioj zandikaulio ir siek tiek skaudėjimas, yra normalu??????

 57.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS DOVILEI

  Gerb. Dovile, pasirodykite pas žandikaulio sąnario specialistą.

 58.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS IEVAI

  Gerb. Ieva, pasitarkite su ta pačia chirurge, o jei to nepakaks, kreipkitės į žandikaulio sąnario specialistą.

 59.   Olegas rašo:

  Sveiki!
  Man nuryjant maista arba seiles, traska desiniam ausyje. Simptomai tesiasi kelias dienas poto praeina. Ar reiktu del to nerimauti? Daznai neatkreipiu demesi i traskesi ypac pradinej stadijoj bet vieliau pradeda vargint.

 60.   Diana rašo:

  Laba diena,

  man 21 metai, jau nuo pat vaikystės traška žandikaulis ir yra išniręs sąnarys kairėje pusėje. Anksčiau tai nelabai keldavo diskomforto, tačiau dabar, jis man pradėjo užsikirtinėti. Ką daryti užsikirtus žandikauliui, kad jis atstriktų greičiau? Kur galėčiau kreiptis dėl tokių simptomų? Kadangi baisu, kad užsikirtus žandikauliui jis man ims ir nebeatstrigs….

 61.   Gabrielė rašo:

  Laba diena,
  maždaug prieš 8-erius metus valgant man labai suskaudo žandikaulio dešinę pusę. Vėliau po truputį situacija blogėjo. Šiuo metu negaliu daug išsižioti, valgant jaučiu labai didelį žandikaulio ir ausies skausmą, stipriau sukandus dantis skauda ir dešinę ausį, ir kaklą. Kalbant taip pat skauda ir dažnai užstringa, o atstatyti į vietą labai skausminga. Kai žandikaulis ramybės būsenoje, taip pat labai skauda, dažnai negaliu net užmigti. Apatinis žandikaulis jau pastebimai krypsta į šoną. Lankiausi Kauno klinikose du kartus, tačiau man tik patarė nieko kieto nevalgyti, daug nekalbėti ir nežiovauti, sakė, kad operacijos nedaromos. Taip pat patarė gyventi geriant vaistus nuo skausmo. Ar tikrai tai yra visiškai neišsprendžiama?

 62.   Gabrielė rašo:

  Sveiki, turiu didelę problemą. Vaikystėje buvo išniręs dešinysis žandikaulis, toliau sekė du lūžiai, niekas neoperavo, tuo laiku Klaipėdoje dar nebuvo veido žandikaulio chirurgijos skyriaus, viskas taip ir pasibaigė, žandikaulis suaugo netaisyklingai, dažnai skauda smarkiai ausį, dešinys žandikaulis smarkiai trumpesnis už kairįjį, apie dešiniojo žandikaulio traškesį net nekalbu, sakykite ar įmanoma būtų valstybės finansuojama operacija Klaipėdoje? Lauksiu atsakymo

 63.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS OLEGUI

  Pagal Jūsų simptomatiką labai tikėtina, kad dislokuota smilkininio apatinio žandikaulio sąnario galvutė. Įvykiams užbėgant už akių patartume kreiptis į smilkininio apatinio žandikaulio sąnario specialistą.

 64.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS DIANAI

  Reikalinga žandikaulio sąnario specialisto konsultacija. Būtina nustatyti strigimo priežastį.

 65.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS GABRIELEI

  Tiksliai atsakyti į Jūsų klausimą įmanoma tik po išsamaus klinikinio ištyrimo. Tad patartume kreiptis į smilkininio apatinio žandikaulio sąnario specialistą.

 66.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS GABRIELEI IŠ KLAIPĖDOS

  Kadangi Jūs turėjote du žandikaulio lūžius, rekomenduojame kreiptis į geriausią ortognatinės chirurgijos specialistą Simoną Grybauską.

 67.   Miglė rašo:

  Sveiki , šiandien valgiau saldainį ir staiga sutreškėjo dešinysis žandikaulis . Ar tai ką nors reiškia ? Be to man jį skauda .

 68.   Tadas rašo:

  Sveiki, viena ryta atsikeles praverti burna galejau apie 2 cm ir atsirado guziukas desinei zandikaulio pusei bet niekas neskauda. kas tai galetu buti? gal uztektu kokiu antibijotiku? Aciu.

 69.   Ugnė rašo:

  Po apsilankymo pas dantistę užstrigo žandikaulis. Išsižiot galiu,bet skauda. Skausmas taip pat yra kramtant ir žiovaujant. Tai praeis ar būtina konsultuotis ?

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 70.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS MIGLEI

  Gali būti, kad Jums išsprūdo sąnario diskas. Būtina žandikaulio sąnario specialisto konsultacija.

 71.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS TADUI

  Patartume pasirodyti žandikaulio sąnario specialistui.

 72.   Vilija rašo:

  Sveiki. Pakliuvau i beda. Pas dantu gydytoja gydant danti, pradejo skaudeti zandikauli, pasidare sunku stipriau issizioti. Laukiau 3 savaites, tada nuvykau pas specialistus. Gydytojas nustate, kad isnires zandikaulis ir norejo atstatyti, bet is baimes pabegau. Labai bijau tokiu proceduru, is baimes kartais net alpstu, drebu ir panasiai. Ar yra galimybe zandikauli atstatyti taikant pilna narkoze? issiziojus apatinis zandikaulis truputi pasistumia i desine puse, matyti, kad isnires. Manau, kuo toliau, tuo darosi blogiau. Siuo metu praejusios 4 savaites. Del psichologinio barjero negaliu atlikti sios proceduros, o neatlikti irgi negaliu, darosi neimanoma net kramtyti. Patarkite, prasau

 73.   Kamilė rašo:

  Sveiki. Anksciau man tik traskedavo zandikaulis (desinysis) , bet dabar pradejo truputi skaudet,jau nebetraska ir si ryta uzstrigo ir nelabai eina daug issizioti… ar tai blogai? Ka reikia daryti?

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 74.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS VILIJAI,

  Narkozės daryti nebūtina, galima atpalaiduoti žandikaulį ir po to jį įstatyti į vietą. Šį procedūrą tikrai nėra nei baisi, nei skausminga.

 75.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS KAMILEI,

  Būtina nustatyti kur yra traškesio priežastis ir tik tada paaiškės ar reikia įstatyti diską į vietą, ar ne. Patartume kreiptis į smilkininio apatinio žandikaulio sąnario specialistą.

 76.   anonimas rašo:

  Laba diena. Pries menesi buvo aptirpes kairysis zandas nuėjus pas odontoloda suleido anestetiku ir praėjo. Dabar vel pradejo skaudeti. Manau skauda kairiaja apatinia zandikaulio puse. Ar reikia kreiptis pas daktara? Jei taip tai k ur kreiptis? A

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 77.   anonimas rašo:

  Laba diena pries menesi buvo aptirpes kairysis žandas. Apsilankiau pas odontologą suleido anestetiku, praėjo. Nuo šeštadienio vel buvo toks pats jausmas. Bet šikart manau skauda kairiojo,apatinio zandikaulio dali prie ausies. Šiandien ausis lyg užgulusi. Ką daryti? Kur kreiptis?

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 78.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS ANONIMUI,

  Taip, reikalinga smilkininio apatinio žandikaulio sąnario specialisto konsultacija.

 79.   Sandra Mockienė rašo:

  Laba diena, Man veido ir žandikaulių chirurgė pažiūrėjusi nustatė žandikaulio sąnario disfunkciją, ir pranešė, jog gydymo nėra, teko atsisakyti kieto maisto, kad nevarginčiau sąnario, ir tai sukelia diskomfortą. Dažnai užeina skaismai kramtant, kreipiausi pas specialistus, kai žandikaulis užsiblokavo ir nebėjo stipriai įsižioti, ir taip aš vargstu jau beveik metai, specialistė patikino, jog nieko nepadarysi, nėra jokio gydymo. Skaitinėdamasi internete radau jūsų straipsnį apie plokšteles, ar tai padėtų turint tokią problemą?

 80.   lupų putlinimas rašo:

  O jei yra kažkokių žandikaulio problemų ar galima daryti korekcijas? ar reiktų apsilankyti pas gydytojus ir tada imtis grožio procedūrų?

 81.   stasys rašo:

  Kava diena svelniai suspaudus dantis ir pakreipus I sons zandikauli jauciu maza trakst ,bet miegant garsas toks,kad pabundu ir as ir zmona skausmo nebuna aciu

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 82.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS lupų putlinimas,
  Tikriausiai reikėtų apsilankyti pas gydytojus, o tada imtis grožio procedūrų.

 83.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS STASIUI,
  reikalinga smilkininio apatinio žandikaulio sąnario specialisto konsultacija.

 84.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS SANDRAI,
  Tikrai padėtų, tačiau būtina nustatyti individualią apatinio žandikaulio padėtį.

 85.   Marija rašo:

  Laba diena, gerb.gydytoja,

  Kars nuo karto, t.y. į savaitę ar kas antrą, dešinės ausies srityje atsiranda veriantis deginantis skausmas. Apsilankiau pas ausų specialistę ir apžiūrėjusi pasakė, kad su ausimis viskas gerai.
  Gal kažkas su žandikauliais negerai, gal kažkoks nervas. Nes skausmas pačioje ausies pradžioje. Skausmas išsilaiko keletą valandų, kartais pusdienį. Taip kartojasi jau pusantrų metų. Tiek pat laiko atsirado galvoje ūžesiai, kurie pastovūs. DĖKOJU.

  Pagarbiai,
  Marija

 86.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS MARIJAI,

  Patariame kuo skubiau kreiptis pas SAŽS specialistą.

 87.   Asta rašo:

  Laba diena, man sutrenkė žandikaulį iš šiek tiek dešinės pusės apačios. Pradėjo skaudėti kairę žandikaulio pusę prie pat ausies, ypatingai jei žandikaulis pakrypsta kairiau, o tai man kartais nutinka tiesiog šnekant (plačiau išsižiojus net suduria). Kitą dieną skausmas nepraėjo. Kai judinu žandikaulį į šonus tarsi girdisi sanario traškėjimas (kaip kaulų trynimosi per sanario jungtį garsai). Kas man galėjo nutikti, gal tai tiesiog sutrenkimas? (Beje, mano apatinis žandikaulis jau man gimstant (mane priiminėjant) buvo šiek tiek pastūmėtas į kairę pusę). Ačiū

 88.   Renata rašo:

  Sveiki. Norejau suzinoti. Ar skausmingas zandikaulio sanario atstatymas? Aciu

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 89.   Koda rašo:

  sveiki, turiu problema su zandikauliu jau nuo mazens: apatine dalis daznai labai skauda ir buna kad kartais zandikaulis tiesiog “uzsifiksuoja” skausmingoje padetyje ir tuomet neimanoma nei kalbet nei judet , bet kokia padetis buna skausminga.o skausmas atslugsta tik po keleto dienu. praktiskai normaliai isizioti man buna visada skausminga. cia tokie simptomai gal del to kad pas mane sukandimas yra blogas? ar gali buti traumos pasekme? kiek buvau pas gydytojus tai nieko neatsake

 90.   Daiva rašo:

  Laba diena, sūnui 15 metų, kai valgydamas kramto, dešinėje pusėje prie ausies taip barška, kad atrodo kaip du kaulai vienas į kitą trankytųsi, bet neskauda. Čia rimta problema, ar praeis savaime?

 91.   Laura rašo:

  Sveiki. Kankinuosi jau net nepamenu kiek laiko…vazineja zandikaulis ir isiziojus traska. Ypac naktimis. Pries 4 men pradejo uzti ausis. Ta puse i katra nuvaziuoja zandikaulis.. uzia pastoviai. Su Lor ieskome priezasties,laukiu magnetinio rezonanso. Gali buti del zandikaulio? Siandiena buvau pas odontologa, gavau siuntima pas veido ir zandikaulio chirurga…labai pergyvenu :(((

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 92.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS RENATAI,
  šiaip tai nėra skausminga procedūra, bet tik gydytojas gali atsakyti tiksliai apžiūrėjęs ir įvertinęs situaciją.

 93.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS DAIVAI,

  savaime tikrai nepraeis, būtina smilkininio apatinio žandikaulio sąnario specialisto konsultacija, kad nustatyti priežastį.

 94.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS LAURAI,
  siūlytume pasikonsultuoti su gydytoju odontologu, kuris specializuojasi smilkininio apatinio žandikaulio sąnario gydymo srityje. Chirurginis žandikaulio gydymas tik kraštutinis sprendimas, kurio prireikia retai.

 95.   Alfonsa rašo:

  mano simptomai panasus kaip daugelio parasiusiu savo atsiliepimus: daug daug metu skauda kaire ausi, smilkini, galva, pasikartoja kairio peties bei sprando skausmai. Aplankiau daugybe specialistu tame tarpe ir zandikaulio ir veido specialista, kuris nustate sanario uzdegima israse man siuos medikamentus: movali, finlepsina, amitriptilina, neurorubina. nuo ju man uztirpsta zandikaulis, taciau skausmas kaireje galvos puseje nerimsta. Ar tinkami siam negalavimui gydyti mano pamineti vaistai?
  Aciu uz atsakyma?

 96.   Alfonsa rašo:

  mano negalavimo simptomai panasus kaip daugelio cia parasiusiu: jau daug daug metu skauda kaire ausi, smilkini, galva, kartojasi sprando, kairio peties skausmai. Tikrinausi pas daugybe specialistu. Veido ir zandikaulio ligu specialistas israse man tokius medikamentus: movali, finlepsina, amitriptilina, niaurorubina zandikaulio uzdegimui gydyti. Ar jie tinka? Man nuo ju uztirpsta apatinis zandikaulis, bet skausmas neatlegsta.
  Patarkite, ka man daryti?

Rašyk komentarą


El. paštas