ŽANDIKAULIO SĄNARIO SUTRIKIMAI
Žandikaulio sąnario sutrikimai: simptomai
www.zandikaulis.lt | 2009-07-24 | komentarai (37)

Ar kada nors pagalvojote, kur kreiptumėtės, jei netikėtai išsinarintumėte žandikaulį? Pirmiausia į galvą gali šauti mintis: kviestis greitąją medicinos pagalbą. Deja, atsakymas tik iš dalies teisingas. Jeigu Jūsų paklaustų: o kokios srities gydytojas geriausiai išmano apie žandikaulio sutrikimus, atsakyti būtų dar sunkiau. Nes žandikaulio sąnarys žmogaus kūne yra išimtinis…

 

Žandikaulio sąnario paskirtis

Žandikaulio sąnario ir kramtomųjų raumenų dėka Jūs judinate savo apatinį žandikaulį: išsižiojate, užsičiaupiate, kandate, kramtote. Kad visa tai funkcionuotų, būtina taisyklinga sąveika tarp sąnario galvutės ir sąnarinio disko, raiščių aparato, raumenų ir dantų. Sveiko žandikaulio sąnario ir taisyklingai dirbančių raumenų Jūs net nejuntate. Atkreipiate dėmesį tik tuomet, kai pajuntate skausmą, traškesius, kai stringa žandikaulis arba sutrinka žandikaulio funkcija.

Apie žandikaulio sąnario sutrikimus signalizuoja šie simptomai:

1. Skausmas

2. Žandikaulio skleidžiami garsai (Žandikaulio traškėjimas)

3. Ribotas apatinio žandikaulio judesys

4. Per judrus žandikaulis

5. Sąnario uždegimas (artritas)

6. Griežimas dantimis arba stiprus dantų spaudimas naktimis

7. Garsai ausyse (tinnitus)

  

1. Skausmas

Skausmą žandikaulio ir veido srityje daugelis apibūdina kaip ypatingai nemalonų. Šiose srityse viena šalia kitos išsidėstę daug struktūrų (dantys, raumenys, klausos anga, žandikaulio ertmė (sinusas) ir t. t.), dėl kurių gali atsirasti skausmai.

Dažnai skausmai būna transliuojamieji, t. y. sunku nustatyti, iš kur jie kilę. Taigi, gydytojo konsultacijos metu svarbiausia yra nustatyti, kurios kramtomosios sistemos struktūros yra pažeistos.

 

2. Žandikaulio skleidžiami garsai

Traškėjimas ar trinties garsas dažniausiai išgirstamas kramtant ar išsižiojant. Kartais šie garsai gali būti girdimi ir kitiems. Gydytojas odontologas gali paklausyti Jūsų sąnarių sritį stetoskopu - kad teisingai atpažintų net tyliausius garsus. Tačiau gydyti reikia ne visus garsus.

  

3. Ribotas apatinio žandikaulio judesys

Ribotas išsižiojimas ar sutrikęs apatinio žandikaulio judesys išsižiojant ar susičiaupiant dažniausiai pastebimas tik kandant bandelę ar obuolį. Užstrigus sąnariui, burną įmanoma tik nedaug praverti. Žandikaulio sąnarys gali užstrigti po protinio danties uždegimo, sąnario ar raumenų pakitimų bei sužeidimų (kraujo išsiliejimo).

 

4. Per judrus žandikaulis

Tai dažniausiai pasireiškia žandikaulio sąnario išnirimu stipriai išsižiojus (pvz. žiovaujant). Kraštutiniai atvejai - kai nepavyksta savaime atstatyti žandikaulio į įprastinę padėtį.

 

5. Sąnario uždegimas (artritas)

Uždegimas gali pasireikšti po reumatinių susirgimų ar žandikaulio sąnario sužeidimų.

 

6. Griežimas dantimis arba stiprus dantų spaudimas naktimis

Kramtomieji raumenys yra labai stiprūs. Jų judesiai gali per daug apkrauti dantis ir žandikaulio sąnarį. Mūsų kūno apsauginiai mechanizmai dažniausiai nesipriešina šioms apkrovoms, kurių metu atsiranda griežimo garsas. Dantų griežimą pirmiausia pastebės su Jumis gyvenantis žmogus, nes paprastai stipriausiai griežiama miegant.

Stipriai suspaudus dantis nesigirdės nieko, tačiau smarkiai įsitemps raumenys. Šiuo atveju galėtų padėti kapa, atpalaiduojanti sąnarius ir apsauganti dantis nuo griežimo. Padeda ir kitokie atsipalaidavimo būdai: autogeninės treniruotės ar programuotos raumenų treniruotės.

Žmonės, kurie naktį griežia dantimis arba smarkiai juos sukanda, atsibudę junta skausmingai įtemptus raumenis. Rytais dėl to gali net skaudėti galvą - tai dar vienas galimas kramtomųjų raumenų perkrovos požymis.

Stipriausi kramtomieji raumenys driekiasi apatinio žandikaulio šonais ir vėduoklės formos raumenimis nueina iki smilkinio ir kaukolės srities. Gydytojas odontologas gali padėti atpalaiduoti raumenis sukandiminėmis kapomis arba pratimais.

 

7. Garsai ausyse (tinnitus)

Garsai ausyse dažniausiai girdisi stiprių dvasinių išgyvenimų metu. Juos galima susieti ir su per didele žandikaulio sąnarių apkrova. Tinnitus gali pasireikšti dėl daugelio priežasčių. Tačiau nėra įrodytas tikslus jo ryšys su žandikaulio sąnario ir raumenų sutrikimais.

 

Kur kreiptis pagalbos?

Žandikaulio sąnarys - tai vienintelis žmogaus kūno sąnarys, kurį gydo ne ortopedas. Pacientas turi dvi galimybes: kreiptis į odontologą arba chirurgą (nes dažniausiai susirgimas būna susijęs su aplinkiniais audiniais, pvz. dantimis ar kramtomaisiais raumenimis). Labai svarbus niuansas: tai turi būti ne bet kuris universalus odontologas, bet siauros specializacijos dantų gydytojas, užsiimantis būtent žandikaulio sąnario sutrikimais.

Siekiant pašalinti žandikaulio sąnario sutrikimus, dažniausiai reikia gydyti visą „kramtymo sistemą”, kurią sudaro žandikaulio sąnarys, raumenys ir dantys. Toks gydymas dažniausiai atliekamas universitetinėse dantų, burnos ir žandikaulio klinikose arba specializuotose odontologijos klinikose.

 

 Beje, atsakymą į šio straipsnio pradžioje užduotą klausimą rasiite čia: “Ką daryti, jeigu išniro žandikaulis?“.

 

Teksto autorius ir autorinių teisių savininkas:
Prof. dr. Th. Kerschbaumas (Vokietija)

Atsjabosma / Flickr nuotrauka

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (37) | “Žandikaulio sąnario sutrikimai: simptomai”

 1.   TK rašo:

  Sveiki, turiu klausimą susijusį su žandikaulio sąnariu.
  Žodžiu, mano mamai tinsta viena veido pusė ( ne itin pastebimai, bet tinsta ), nuėjus pas gydytoją odontologą jai konstatavo žandikaulio uždegimą ( tai įtariu, kad žandikaulio sąnario uždegimą ) ir pasakė dėt spiritinius kompresus. Dėjom tos kompresus, bet tinsta tik dar labiau. Skausmas nedidelis. Nežinau ką dabar daryti, ar eiti pas kitą gydytoją ar tęsti tuos kompresus? Kaip kitaip dar būtų galima gydytis?

 2.   www.zandikaulis.lt rašo:

  Atsakymas gerb. TK

  Patariame kreiptis į žandikaulio sąnario specialistus ir pasikonsultuoti, nes vien pagal jūsų pateiktus minimalius duomenis neįmanoma numatyti gydymo. Kad paaiškėtų, kas konkrečiau tinsta ir kokios priežąstys tai išprovokuoja, reikalinga išsami analizė.

  Viena iš galimybių: apsilankyti konsultacijoje pas dr. Giedrę Kobs -
  “Vilniaus Universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje”
  Žalgirio g. 117, Vilnius,
  tel. (5) 2727334,
  (5) 2727345

  ARBA

  Specializuota dr. Giedrės Kobs žandikaulio sąnarių gydymo klinika
  Kalvarijų g. 121-2, LT-08221, Vilnius
  Tel./faks. 8 5 261 1227
  Mob.tel. 8 656 95566

 3.   laura rašo:

  Laba diena,
  jau beveik 3 men kaip vargina ausies skausmas pereinantis veida (zanda),skauda tos pat puses dantis.Lor gydytojas apziurejas tikino,kad ausis sveika.Ar tai galetu buti susija su zandikauliu?Jei taip tai kas man galetu buti?
  Pagarbiai,
  Laura

 4.   www.zandikaulis.lt rašo:

  Atsakymas gerb. Laurai:

  Kadangi vien pagal Jūsų komentarą dar nėra aiški diagnozė, reikėtų atvykti į konsultaciją. Viena iš galimybių - pas dr. Giedrę Kobs (su gydytojo siuntimu Vilniaus Žalgirio klinikoje - nemokamai, arba Specializuotoje dr. Giedrės Kobs žandikaulio sąnarių gydymo klinikoje
  mokamai).

 5.   arūnas rašo:

  laba diena,susidūriau su tokia problemėlia jog štai gal 2 mėnuo bandant atsikąsti pvz. obuolio vos ant žemės negriūnu iš skausmo,atrodo kad elektrą trumpam laikui kas burnon “kokį kibirą”įpila ir retkarčiais sugirgžda žandikauliai,be to aš sergu IS,ar tai gali būti kaip nors susiją su mano liga ir kokių veiksmų patartumėte man griebtis.Ačiū už patarimus!

 6.   lina rašo:

  Laba diena,

  jau pusantro menesio man skauda kairysis zandikaulio raumuo (kaulas) prie ausies. Skauda kai bandau issizioti, ziovauju, kandu obuoli arba bandele (kaip teisingai apibudinote 3-ciame straipsnio punkte Ribotas ).
  Buvau poliklinikoje ir tyrimai kraujo geri, hemaglobinas mazokas, gelezies truksta siek tiek.. buvau pas neurologa, reumatologa, niekas neapsiima nustatyti kas blogai, bendrai sako kad zandikaulio raumens (sanario) uzdegimas. siulo gerti magni ir ibumetina.. isgeraiu kursa magnio, geriau ta ibumetina jau 3 savaites, kazkaip nenoreciau testi ibumetino gerima, nes nepraeina..
  ar padetu kompresai? mankstele zandikaulio? itrinimai sildomu tepeliuku? skalavimas salaviju ar medetkom?

  bandysiu gauti siuntima pas zandikaulio chirurga

  aciu!

 7.   egidijus rašo:

  labas vakaras, man 4 diena skauda zandikauli kaireje puseje valgant t.y. issiziojant, negaliu daug issizioti iskarto skauda ntad sunku valgyti. Ramioje busenoje naskauda tik jauciu ta vieta. Gal ką patartumėte, dėkoju.

 8.   Ieva rašo:

  labas, vakaras norejau paklausti kaip reikia panaikinti garsa zandikaukio, turiu problema isiziojant jis tarsi issikabina ir wel grizta i sawo wieta, tas garsas nera malonus, ir neteikia malonumo, priesingai nesmagu, walgant, kalbant jis yra vos biski daugiau tenkaisizioti ir jis skleidzia garsa… gal ka patartumete, aciu…

 9.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS gerb. IEVAI:

  Esant žandikaulio sąnario traškesiui, svarbiausia nustatyti traškesio priežastį. Jei traškesys nesusijęs su apatinio žandikaulio netaisyklinga padėtimi (pvz., dėl sąkandžio problemų) ir nesukelia skausmo, jo gydyti nebūtina.
  Žandikaulio sąnario garsai retai kada praeina savaime, tačiau jei nėra sąkandžio anomalijos, dažnai laikui bėgant jie sušvelneja ir neišsivysto į dar blogesnę bėdą - žandikaulio sąnario užstrigimą (kai žmogus nebegali pilnai išsižioti) arba lėtinę sąnario ligą - artroze (kai sąnariai ima girgždėti ir dilti).

  Jums rekomenduotume konsultaciją - žandikaulio sąnario traškesio priežasties nustatymui.

 10.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS gerb EGIDIJUI:

  Jums būtina specialisto konsultacija, nes neaišku, ar skausmas yra raumeninio, ar sąnarinio pobūdžio.

 11.   Ayda rašo:

  Laba diena, norėjau paklausti, mano žandikaulis labai traška valgant, sunku išsižioti ir šiek tiek nemalonus apatinio žandikaulio sunkumas jaučiasi, taigi buvau pas gydytoją odontologą, o jis man patarė stengtis kuo mažiau išsižioti ir nevalgyti kieto maisto, ir dar bandė atstatyti žandikaulį atgal į vietą, bet dabar dar blogiau jaučiuosi, sako jei nepraeis ateik už mėn. net nežinau ką daryti kur kreiptis.

 12.   brigita rašo:

  sveiki turiu toki klausimele buvau zalgirio klinikoje man pasake,kad yra sanario disko isejimas ir siulo deti kapes,nes negaliu pilnai isizioti, ar tai yra lb baisu kas susidure su sia problema:(

 13.   Gintarė rašo:

  Sveiki,
  2011.01.05, apturėjau protinių dantų šalinimo operaciją. Buvo išimti 2 dantys, dešinėje pusėje, vienas viršuje, kitas-apačioje. Dantenos gija, tinimas nuslobo, berods viskas gerai, belieka ištraukti siūlus. (Sausio 16 d.)
  Sausio 8 dieną vakare prasidėjo keistas spengimas, lyg ausyse, lyg galvoje. Spengimas, zvimbimas, nepaaiškinamas garsas, kuris tiek vargina, kad greit apims depresija. Kreipiausi į LOR. Galbūt operacijos metu buvo pažeistas audinys susijęs su ausimis, paskirtas ginkmedžio ekstraktas ir stebimos ausys. (Spengimas vis dar nepraeina)
  Noriu pasiteirauti, ar gali būti problema su žandikaulio sąnariu? Jei taip, ką daryti? Kur kreiptis? Iš ko gauti siuntimą pas žandikaulio sąnario gydytoją?

  Dėkoju už atsakymus

 14.   Gintarė rašo:

  Aš buvau pas savo burnos chirurgą 16 dieną, kuris apžiūrėjo ir patikino kad su žandikauliu man viskas gerai. Nors spengimas jau baigia išvaryti iš proto, perėjau 3 LOR gydytojus, kurie sako kad su ausimis viskas gerai girdžiu net geriau nei reikia ir mane siuncia i psichiatrine.
  Nebeišmanau nei kur kreiptis, ar pas Neurologą, ar kur. Dar žadu vykti į Santariškes Vasario 2 d. pas jau 4 LOR specialistą, nors nežinau kuo jis man padės.
  Keisčiausia kad man spengimas kitoje pusėje nei buvo operuoti protiniai dantys, kairėje pusėje, ir toks jausmas kad prie ausies skauda. Išsižiojus girdimas žandikaulio garsas, bet nežymus.

  Gal kas susidūrėte su tuo? Ką daryti? Eiti pas odontologą ir prašyti siuntimo pas žandikaulio specialistą?

 15.   varvara rašo:

  sakykit prasau kodel man norisi vis sukti zandikauli…visa diena ir negaliu prisiverst sustot. aciu

 16.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS gerb. Varvarai
  Šis reiškinys gali būti arba nervinio pobūdžio, arba yra nepatogumas sąkandyje, kada centrinė žandikaulių padėtis nesutampa su įprastu sąkandžiu.

 17.   lina rašo:

  labas vakaras.norejau paklausti kas galetu buti desinies puses zando arba uz ausies ira toksai ne kiek skausmas,bet erzinimas veikimas.taip jau tesiasi metus laiko ir labai skauda galva,svaiksta.buvau pas neurologa gal sakau su nervais israse vaistu geriu trys men. bet vistiek nepadeda.su galva viskas gerai dariausi kompiuterine nuotrauka ir del dantu pasidariau panoramine nuotrauka ir viskas gerai.ka galetumet patarti jau tas erzinimas veda is proto. aciu uz atsakima

 18.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS gerb. Linai
  Pagal Jūsų aprašymą sunku nustatyti skausmų priežastis. Patartume būtinai pasikonsultuoti dėl galimai sutrikusios smilkininio apatinio žandikaulio sąnario (SAŽS) funkcijos.

  Kadangi SAŽS specialistė dr. Giedrė Kobs šiuo metu yra dekretinėse atostogose, siūlome pasikonsultuoti Vilniaus Žalgirio klinikoje pas gyd. Rolandą Pletkų

 19.   danute rašo:

  Sveiki man po ausies isplovimo pradejo trasketi zandikaulis kaireje puseje ir prasidejo kaires puses galvos svaigimas ir kartais net tirpimas ,kas sukelia nemalonia busena,buvau nuvykusi pas LOR specialista del ausies jokiu problemu,noreciau suzinoti kas tai galetu buti ar tai gali buti nuo dantu ,nestoje puseje juda dantu plokstele.aciu

 20.   Rasa rašo:

  Laba vakara,vargsu jau apie 2 m.skausmas veido desines puses danIys pakelIi,ausis uzdulIa,zandas jauIrus,jau pavargau gydyIojams ikirejau,pas niaurologus kreipiaus,zandykaulio specialisIai padare 9 blokadas.niekas nepadeda,gal ka nors pasiulisiIe,nes vel zadu kreipIis pas savo gydyIoja,labai buciau dekinga.aciu

 21.   vilma rašo:

  Pradejo dešinej pusej skaudeti danti,ištrauke.Tada skausmas persimete i kaire puse,tai viena danti tai kita ir taip 2men,bet eme skaudeti žandikauli,neina normaliai nusižiovauti,kramtyti.Žandikaulio chirurgas sake,buti ramybeje,dag neišsižioti.Bet negi nuo to praeis skausmas?Nežinau ka daryti?Gal Kaune yra kokia rimta klinika?

 22.   Agnė rašo:

  Sveiki.
  Man jau apie pora metų kažkas negerai su žandikauliu, traškėjimas, išsižioti galiu tik labai nedaug, ir kai išsižioju jaučiu skausmą. Į kur dėl tokių dalykų reikia kreiptis, į savo odontologą, ar šeimos gydytoją? Ir ar tai labai rimta?

 23.   Marija rašo:

  Sveiki. Noriu paklausti, kur galėčiau kreiptis dėl žandikaulio sąnarių gydymo Kauno mieste? Nakties metu pabundu nuo stipraus dantų sąkandžio. Dieną jaučiu skausmą , nemalonius pojūčius žandikaulių susijngimo vietoje. Patarkite pas kokį specialistą kreiptis . Ačiū.

 24.   Nida rašo:

  Sveiki,pries kelias dienas stipriai buvo sudauztas veidas,po sudauzimo negalejau sukasti ir stipriai issizioti.Nuvykus pas medikus pasake kad viskas gerai ir kad tai praeis.Rentgeno nedare nes tuo metu nebuvo specialisto(uzsienyje).Prirase nuo skausmo vaistu.Skausmas aprimo bet nepraejo,sunku kramtyti ir jauciu kai skauda dantys vienos puses.Taip pat girdisi issiziojant traskejimas.Uzeina galvos skausmai.Noreciau paklausti ka galetumete patarti man siuo atveju?Is anksto aciu.

 25.   Evelina rašo:

  kelis metus man traska zandikaulis. buvau konsultuotis pas chirurga, jis paskyre protiniu dantu salinima operaciniu budu. po operacijos praejo 3 menesiai, zandikaulis vistiek traska, atrodo, kad dar labiau. ar reikia vel kazkur kreiptis? seimos odontologe israse siuntima pas ortodonta, bet kai paskambinau uzsiregstruoti, pasake, kad ortodonte del tokiu dalyku neprims. ar tas zandikaulis visad jau ir traskes ir daugiau nereikia jokio gydymo?

 26.   Ole rašo:

  Jau daugeli metu jauciu diskamforta del zandikaulio. Galvojau jog del nesveiku dantu. Isroviau. Jausmas toks pat. Kartais deginantis, pereinantis i gerkle, tirpimas, sustingimas kazkoks, spaudimas. Su veido nervu panasiu simptomu nerandu. Dare rentgena zandikaulio, galvos tomografija, tikrino gerkle, bet nieko nenustate. Sakykit prasau, o gal cia problema ne zandikaulis, o susije su stuburu? Prasau, patarkit kaip atsikratyti sito nemalonaus jutimo, kur kreiptis? Dekoju is anksto.

 27.   Joanta rašo:

  Sveiki
  Dukrai trecia karta issinarina zandikaulis ir tenka vezti pas gydytojus kad pagelbetu t.y suciauptu burna. Ryte uzteko pasiziovauti ir burnos zandikaulis susirakino, kur reketu kreiptis pagalbos

 28.   Dominykas rašo:

  Sveiki,
  Pas mane yra problema, kad skauda kramtant maistą, jei dar pasukinėju jį ar visaip patampau jo paties jėga tai sunkiau jis ir valdytis pradeda, lyg kažkas kliūdytš, skauda ten kur žandikaulio dešinė pusę, kur jungiasi žandikaulis su kaukuole, ir kai atidarinėju kiek įmanoma daugiau skauda, nebežinau ką daryti, ką patartumėt?

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 29.   Ieva rašo:

  Laba diena, turiu klausima.
  Nsuprantu, kodel mane vargina nemalonus jausmas apatineje zandikaulio dalyje ir norisi vis ji sukti arba labai issizioti. Kai labai atidarau burna pasigirsta kazkoks vos pastebimas traskesys. Ausyse man irgi zvimbia. Ar galite pasakyti ka man daryti? Ir ar seimos gyditoja gales kazkuom padeti?

 30.   vilija rašo:

  Laba diena,
  jau keli metai kaip zvimbia ausyje ir traška žandikaulis toj pusėj. Įsitikinusi, kad nuo žandikaulio, nes dariausi visus įmanomus tyrimus, nieko nerado.Kai iškišu į priekį savo apatinius dantis ir bandau išsižioti, to traškesio nebajaučiu.Galbūt čia blogas sakandis.kas tokiu atveju yra daroma, ar ilgas gydymas.
  Ačiū.

 31.   laima rašo:

  laba diena, pries dvi savaites isrove protini danti desneje puseje virsuje. dabar stipriai skauda, gelia visa desne puse dantu tiek virsuje tiek apacioje. negaliu nei karsto nei salto maisto. skruostas kiek patines. ar cia man su zandikauliu susije ar nervas koks?

 32.   Rasa rašo:

  Sveiki jau savaite laiko skauda desinio veido puse (visa) skauda tiek ziovauti tiek kramtyti? Ausyse kaip kada zvimbia…ar tai galetu but zaudikaulio uzdegimas?

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 33.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS RASAI,

  taip, tikrai tai galėtų būti žandikaulio sąnario uždegimas. Patartume pasikonsultuoti pas specialistą.

 34.   Deividas rašo:

  Labas rytas norejau paklausti man dygo protinis dantis dar pilnai neisdyges tik truputi jis islindes taciau negaliu pilnai issizioti negirdziu traskesio zandikaulyje nera nei vieno is isvardytu simptomu taciau manes neramina klausimas kodel negaliu issizioti pilnai

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 35.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS DEIVIDUI,

  Reikėtų nustatyti priežastį ar tai susiję su danties dygimu, ar su sąnario disfunkcija. Tai gali padaryti tik smilkininio apatinio žandikaulio sąnario specialistas, kliniškai ištyrus pacientą palpacijos būdu.

 36.   Reda rašo:

  Laba diena,
  Norejau pasiteirauti del dvi savaites besitesiancio kaires puses zandikaulio maudimo. Nera istisas, bet jei nustoja mausti, skauda kairi smilkini, kartais maudzia link nosies kairej puses. Vidaus Gydytoja nusiunte pas neurologa, neurologas israse vaistu nuo skausmo del uzdegimo, bet jei negeriu vaistu, vel prasideda ikyrus maudimas ir baigiasi tokia trecia savaite. Padaryta dantu panoramine nuotrauka, nieko nerasta. Ar verta darytis galvos MRT? Pries einant vel pas neurologa? Nes skausmas varginantis ir jei ne galvos kairys smilkinys, tai zandikaulis maudzia, ryte paprastai nubundu su galvos skausmu, kuris pereina i zandikauli.
  Aciu uz atsakyma.

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 37.   www.zandikaulis.lt rašo:

  ATSAKYMAS REDAI,

  Jums būtina kuo skubiau apsilankyti pas SAŽS specialistą, tam kad nevartoti be reikalingų vaistų. Kaip yra pasakęs Tomas Edisonas: „Ateities gydytojas neišrašinės vaistų. Vietoj to jis pažadins paciento susidomėjimą savo kūnu, ligos priežastimi ir galimybe jos išvengti.“

Rašyk komentarą


El. paštas