BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Įrašų RSS
Komentarų RSS

Archyvas "Diagnostika" kategorijai

Prof. dr. Harald Gumbiller
Pastebėta, kad 10–15 % pacientų skundžiasi nepraeinančiais judėjimo sistemos skausmais – jiems nepadėjo net bendros statikos ir kraniosakralinės (kaukolės-kryžkaulio) sistemos gydymas (manualinė terapija, osteopatinės priemonės ir kai kada net odontologinis gydymas).
Ieškant priežasčių, buvo nustatyta, kad šie pacientai neatitiko įprasto standarto, pagal kurį viršutinis žandikaulis (maxilla) turėtų būti horizontalus. Išsamiau tiriant šių „nepagydomų“ [...]

Skaityti toliau »

Amerikietis ortodontas Edvardas Hartlis Angle (nuotrauka viršuje) XX a. pradžioje suskirstė žmonių sąkandžio tipus į vadinamąsias Angle klases. Ši klasifikacija iki šiol yra geriausia priemonė netaisyklingo sąkandžio atpažinimui, diagnostikai, vertinimui ir gydymo planavimui.
Sąkandžio tipai skiriasi pagal viršutinio ir apatinio žandikaulių pirmųjų nuolatinių krūminių dantų (išdygstančių 6 m. amžiaus vaikams) tarpusavio santykį.
Pirma Angle klasė
Tai normalus (neutralus) [...]

Skaityti toliau »

Pirminę informaciją pacientas suteikia, papasakodamas gydytojui odontologui apie savo smilkininio apatinio žandikaulio sąnario (sutrumpintai SAŽS) funkcinius sutrikimus.
Ištirti žandikaulio sąnario sutrikimus dėl galimo kaimyninių audinių pažeidimo - išsamus ir sudėtingas darbas, kadangi tiriama:

burnos ertmė,
dantų sukandimas (okliuzija),
kramtymo raumenys,
kaklo ir galvos raumenys,
apatinis smilkininis žandikaulio sąnarys,
nervų funkcija,
apatinio žandikaulio judesių eiga.

Sukandimo ištyrimui gydytojas odontologas gamina gipsinius modelius, registruoja tam tikras [...]

Skaityti toliau »