BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Įrašų RSS
Komentarų RSS

Archyvas "Be temos" kategorijai

.
Pateikiame keletą fragmentų iš dr. Giedrės Kobs interviu LRT radijo laidai “Sveikata” (2018 03 07).
.
Lygiuojamės į Europą, bet dantų požiūriu, pieninių dantų sveikatos požiūriu, mes dar labai atsiliekame?
.
G. KOBS: Taip. Naujausia Lietuvos statistika rodo, kad tarp šešiamečių vaikų ėduonies paplitimas siekia 94 proc.! Tai yra labai daug. Tuo tarpu Danijoje - tik 7 proc. šešiamečių [...]

Skaityti toliau »

Gydytojas odontologas natūropatas iš Vokietijos Dirk Schreckenbach, pabrėžiantis didžiulę dantų sveikatos įtaką visoms kūno sistemoms (endokrininei, kraujotakos, virškinimo ir t.t.), pateikia 11 auksinių taisyklių dantų priežiūrai:
.
1. Naudokite savo dantis! Kramtymas stimuliuoja žandikaulį, dantis ir virškinimo sistemą. PASTABA: per dažnas kramtomosios gumos kramtymas supainioja virškinimo sistemą - geriau suvalgykite obuolį ar morką.
.
2. Valgykite ekologiškus produktus. Yra įrodyta, kad [...]

Skaityti toliau »

Sinusų ertmės gali užsiteršti bei užsikimšti nešvarumais, kurie gali sukelti infekcijas, uždegimus ir galvos skausmus. Nosies (sinusų) plovimas specialiu ąsotėliu hatha jogoje vadinamas Jala Neti. Ši procedūra ne tik padeda apsivalyti nuo nosyje susikaupusių bakterijų, bet ir
• prisideda prie taisyklingo viršutinio žandikaulio formavimosi, nes išvalius užsikimšusią nosį, atprantama kvėpuoti per burną, imama kvėpuoti tik per nosį, [...]

Skaityti toliau »

Ar atspėtumėte, nuo kada žmonės valosi dantis? Kur surandami seniausieji dantų šepetėliai? Kas yra dantų šepetėlio evoliucijos pabaigoje - kaip moderniausia priemonė? Apie visa tai - šiame 3D pasakojime.
.

Rodyk draugams

Skaityti toliau »

Kas yra BFOA?

Jeigu kur nors aptiksite, kad jus gydantis odontologas yra BFOA narys - tai bus geroji žinia, nes tai reiškia, kad jūsų dantų gydytojas domisi naujausiais mokslo pasiekimais ir tendencijomis.
Kas gi ta BFOA ir kokia iš to nauda pacientams?
Baltijos funkcinės odontologijos asociacija (sutrumpintai BFOA) buvo įsteigta 2016 metais, siekiant, kad būtų gydomi ne simptomai, o tikroji [...]

Skaityti toliau »

Prieš atlikdamas pratimus, privalai įsitikinti, kad, sėdint, tavo laikysena ir nugaros padėtis būtų taisyklinga:

viršugalvis pakeltas aukštyn, lyg jį temptų helio pripildytas balionas,
burna pilnai užčiaupta,
pečiai nuleisti žemyn,
pilvas įtrauktas po šonkauliais,
klubai pastumti į [...]

Skaityti toliau »

• Daugumos kūdikių veidai – dar nesugadinti žalingų įpročių ir neigiamų aplinkos veiksnių, todėl yra patrauklūs, subalansuoti ir ryškūs.

• Šiuolaikinių vaikų žandikauliai gauna mažiau apkrovų, todėl veido raumenys nusilpsta ir nebeišlaiko apatinio žandikaulio. Pasekmė: nuolat pravira burna (vis daugiau mergaičių nuolat vaikšto nesučiaupusios lūpų). Šis įprotis daro didžiulį neigiamą poveikį veidui.
• Jei burna nuolat pravira, [...]

Skaityti toliau »

“Kai kada pacientas moka pinigus už tai, kas tik patvirtina medicininę diagnozę, bet nenustato, kaip gydyti sutrikimus”, - įsitikinusi Baltijos funkcinės odontologijos asociacijos (BFOA) pirmininkė, doc. med. dr. Giedrė Kobs. Dėl šios priežasties labai dažnai pacientams yra atliekamas vadinamasis ekscesyvus gydymas.
Labai retai susimąstoma apie tai, jog atliekant MRT pacientui, kuriam nieko neskauda, galime diagnozuoti [...]

Skaityti toliau »

Naujesni įrašai »